NÁŠ PŘÍBĚH

Zakladatelkou a hybatelkou kreativního studia SALANGA Architekti je architektka a "ladič" interiérů Nela Obořilová. 

Ing. arch. Nela Obořilová (* 1986, Brno) studovala na Fakultě architektury VUT v Brně, na Fakultě architektury Technické univerzity ve Vídni a Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Je také vyučenou truhlářkou na Střední škole polytechnické Jílová. 

14 let pestrých praktických zkušeností má z ateliérů ve Vídni (Architekturbüro Reinberg a Franz&Sue, tehdy ještě jako Sue Architekten - rodinné domy, pasivní domy, velké veřejné stavby včetně Justičního paláce v Salzburgu), v Praze (Huť architektury Martin Rajniš - stavění ze dřeva - rodinné domy, veřejné stavby, objekty a rozhledny), z několika architektonických a interiérových kanceláří v Brně a ze samostatných projektů na volné noze. Po velkou část profesní praxe se věnovala zakázkám ve všech fázích, od prvotního nápadu po projekt management realizace. 

Nela Obořilová přes 12 let také získává zkušenosti se zakázkovou výrobou a tvorbou prototypů z kovu, dřeva a dalších materiálů. Spolu s Martinem Rajnišem navrhla a samostatně realizovala z kovu, dřeva a textilu prototyp židle Mašinista, který byl v roce 2014 součástí výstavy "Martin Rajniš: Huti architektury" v pražském DOXu. 

V listopadu 2018 Nela Obořilová založila vlastní kreativní studio SALANGA Architekti a studio pro dodávání nevšedního vybavení interiérů a staveb BAVIA

V kreativním studiu SALANGA Architekti hledáme osobitá řešení staveb, jejich okolí i menších územních celků, s maximálním respektem ke kontextu místa a specifikům zadání: novostavby i rekonstrukce od studie po realizaci, včetně detailního návrhu interiéru – nejčastěji soukromé bydlení, hotely, restaurace, penziony, agroturistika, víkendové domy a chalupy, vinařství, showroomy, kanceláře a lokálně specifická zadání. 

V lednu 2019 jsme rozběhli komorní co-working Branta Workspace ve velkorysém prostoru v centru Brna - prostor pro soustředěnou profesionální práci i pro jednorázové akce (mastermindy, kurzy, workshopy menších skupin). 

Zaujali jsme Vás?

Vytvořte si webové stránky zdarma!